Последните дни има сериозна полемика по отношение на приключването на финансовата

...
Последните дни има сериозна полемика по отношение на приключването на финансовата
Коментари Харесай

Премиерът за бюджета: Това ще е предложението на МС - до 40% разходи от БВП и дефицит не по-висок от 3%

Последните дни има сериозна дискусия във връзка с приключването на финансовата 2024 година - въпрос в поети задължения, фактурирани разноски, такива, които не са разплатени. Тази тематика беше значима да се разиска предвид на това каква ще бъде разходната база за проектобюджета, надлежно приходите по консолидираната фискална стратегия, с цел да може държавното управление да приеме, да внесе и да гласоподава Народно събрание план на бюджет за 2025 година Това съобщи министър председателят Росен Желязков след съвещанието на Съвета за взаимно ръководство (ССУ), съобщи кореспондент на " Фокус " .

Той посочи, че би трябвало да бъде спазен Законът за обществените финанси, " а точно до 40% разноски от Брутният вътрешен продукт и бюджетен недостиг не по-висок от 3% ". Това ще е предлагането на Министерски съвет ".

" Обсъждахме обособени ограничения в разноските и приходите, както и тяхната реалистичност и осъществимост, с цел да може капиталовата стратегия в централната власт и по общините да може да продължи да се извършва. Както и други значими въпроси - като този за санирането ", посочи Желязков.

Премиерът успокои, че няма да се оферират " екзотични ограничения като тези, предлагани ве оттегления план на бюджета ".

Министър-председателят беше безапелационен, че няма да се трансформира данъчно-осигурителната тежест и ще внесат план на бюджет с дейтстващия ЗДДС.
Източник: varna24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР